Rolizo

Slunce nechce ani DPH

SOLÁRNÍ KOLEKTORY ROLIZO

Dodáváme osvědčené kolektory předních našich i světových výrobců.

Prodej materiálu

Společnost Rolizo nabízí prodej těchto typů materiálů:

 

 

POLYKARBONÁTOVÉ DESKY MAKROLON, LEXAN, MULTICLEAR, POLITEC


Polykarbonát  je vynikající materiál pro tepelně izolační nerozbitné zasklívání. K výrobě desek je použit polykarbonátový granulát. Desky longlife jsou opatřeny koextrudovanou ochrannou vrstvou proti UV záření, která zabezpečuje dlouhou životnost. Komůrkové polykarbonátové desky se vyznačují vysokou odolností proti nárazům, velmi dobrými optickými vlastnostmi a velmi příznivými požárními charakteristikami (doloženo atesty ČR).

Plné polykarbonátové desky jsou opatřeny oboustrannou UV ochranou a nacházejí tedy uplatnění v exteriérových aplikacích. Používají se jako bezpečnostní zasklení, přístřešky - ploché i obloukové, prosklení spojovacích chodeb, mantinely stadiónů, výplně zábradlí, dveří, kryty strojů, nástrojů, ochranné štíty ap. Tyto průsvitné desky s vysokou odolností proti nárazu mají dobrou mechanickou pevnost v teplotním rozsahu od -100°C do 120°C.

Výrobce poskytuje 10ti letou záruku na odolávání desek vlivům počasí a krupobití.

Vlastnosti polykarbonátových desek

 • odolnost proti degradujícímu vlivu přímého slunečního záření, vysoká odolnost povrchu desek proti nepříznivému vlivu otevřeného klimatu (hrubnutí, křehnutí desky apod.)
 • značná odolnost proti nárazům, desky jsou prakticky nerozbitné
 • stabilita fyzikálních a mechanických vlastností v širokém teplotním rozmezí (-40 až 115°C)
 • vynikající tepelně izolační vlastnosti
 • protihluková izolace
 • nízká hmotnost - umožnění výrazného odlehčení konstrukcí
 • možnost ohýbání za studena
 • velmi dobrá propustnost světla
 • jednoduchá opracovatelnost
 • bezpečnost, je vyloučeno nebezpečí poranění padajícími střepy
 • odolnost vůči ohni(hočlavost třída C1)

Polykarbonátové desky splňují při správně zvolených rozměrech a správném způsobu montáže i nejvyšší požadavky na únosnost ( zátěžové grafy). Manuály pro stanovení únosnosti vůči zatížení klimatickými vlivy (sníh, vítr) jsou k dispozici u společnosti Rolizo.

Instalace polykarbonátových desek

Při instalaci je třeba počítat s tepelnou roztažností desek. Díky tomu je třeba používat systému beztmelého zasklívání, tzn. upevňování desek k nosné konstrukci pomocí lišt přes pryžové těsnění. Upevňování desek napevno šrouby se v místech se změnami teplot nedoporučuje. K dotmelování spojů kvůli vodotěsnosti se zásadně používají silikonové tmely kompatibilní s polykarbonátem (bývá uvedeno na kartuších s tmelem).

Schéma spoje polykarbonátových desek

schema spoj polykarbonat.jpg

Čištění polykarbonátových desek

Při čištění povrchu desek doporučuje výrobce používat vlažnou vodu, slabý roztok mýdla, měkké hadříky nebo houby, případně tlakovou vodu. Nedoporučuje se používat gumové stěrky apod. kvůli nebezpečí poškrábání povrchu desek. Používání ředitel a jiných chemických prostředků, stejně jako odstraňování nečistot z povrchu žiletkami a jinými ostrými předměty je naprosto nevhodné. Problémy spojené s čištěním nebo opravami poškrábaného povrchu konzultujte s prodejcem.

 

 

 

POLYKARBONÁTOVÉ PROFILY "U" A "H"

Profily U a H jsou vyrobeny z kvalitního polykarbonátu. Polykarbonátové (PC) profily U a H jsou určeny na spojování a ukončování plných a komorových polykarbonátových desek. Oba profily se mohou používat jak v interiéru tak i v exteriéru, protože jsou chráněny vrstvou odolnou proti UV paprskům.

UV ochrana:

Profily U a H jsou ošetřeny speciální vrstvou, která chrání profily před ultrafialovým zářením a tak zabraňuje znehodnocení polykarbonátu, které způsobují sluneční paprsky. Tato vrstva se nanáší z jedné strany přímo při výrobě profilů systémem koextruze. Profily si tak zachovají svoji barevnou stálost a pevnost.

Vlastnosti:

 • Odolnost proti UV paprskům
 • Stálost od – 40 °C do + 120 °C
 • Jednoduchá manipulace
 • Nízká hmotnost (od 33g/m do 295g/m)
 • Odolnost proti povětrnostním vlivům
 • Dobrá propustnost světla
 • Odolnosť proti chemikáliam :

Profily U a H jsou tak, jako PC desky odolné proti působení většiny minerálních olejů, tuků, alifatických nenasycených uhlovodíků a kyselin. Před použitím se doporučuje vyzkoušet kontakt s prostředím a chemikáliemi, které se dostanou, nebo se mohou dostat do kontaktu s profily.

 

 

 

 

PLEXISKLO (PMMA - POLYMETHYLMETAKRYLÁT)


Tento materiál je k dispozici kromě průmyslového uplatnění (skleněné plochy staveb, světelná reklama, prodejní stojánky, sanitární díly, kokpity a okna letadel, nábytek apod.) také řemeslníkům a domácím kutilům pro celou řadu použití. Od dílů pro domácí kutily přes zasklívání obrazů až k uměleckým objektům. Od zasklení balkonu přes okénka ve střechách aut až k zastřešení terasy. Plexisklo dostanete v mnoha druzích, barevných odstínech, tloušťkách, formátech a přířezech náležejících k mnoha výrobkovým řadám jsou pro tvůrčího uživatele zdrojem neomezené inspirace a zárukou jeho individuálního tvůrčího úspěchu.

Plexisklo (výroba odléváním) existuje ve formě plných desek a bloků o síle od 2 do 160 mm, trubek o průměru do 650 mm a tyčí o průměru do 100 mm. Plexisklo (výroba vytlačováním) je k dostání ve formě plných desek (o síle od 1,5 do 25 mm), strukturovaných desek, zrcadlových desek, trubek, tyčí. Desky mají lesklý, matný (pískovaný) nebo strukturovaný povrch, jsou bezbarvé nebo mají různé barevné tónování. Trubky a tyče jsou čiré (bezbarvé) nebo opálové (bílé) lesklé, příp. pískované.

Pokyny ke zpracování plexiskla

 • Ochrana při transportu - při zpracování je účelné nechat ochrannou fólii připevněnou na desce jako ochranu proti poškrábání.
 • Řezání - stolní nebo ruční kotoučová pila s nezkříženým pilovým listem (řezné zuby v zákrytu). Při řezání by rozteč zubů měla být 13 mm. Materiál pokud možno chladit vodou nebo stlačeným vzduchem. Zuby kotouče by měly vyčnívat těsně nad povrchem řezaného materiálu.
 • Lámání - je možno jen u desek Plexiglas do síly 3 mm a cca 500 m délky.
 • Vrtání - všechny kuželové vrtáky nebo obvyklé spirálové vrtáky s ostrým úhlem od 60 do 90 stupňů.
 • Obrábění - fréza, řezací plotry, laser
 • Tepelné sváření - tvářecí teplota pro extrudované plexisklo  je 150-160°C a pro lité 160-170°C. Jako tepelný zdroj pro bodový ohřev slouží topná spirála, pro celkový ohřev desky tepelná pícka, trouba. Čas ohřevu je závislý na síle materiálu. Tvářecí nástroje chránit jemnou látkou, aby nedošlo k otisku nástroje do materiálu. U komplikovaných tvarových změn je zapotřebí použít formu s pozitivní i negativní částí.
 • Ohýbání za studena - min. poloměr ohybu r = 330 x tloušťka
 • Lepení - lepidla ACRIFIX jednosložková i dvousložková.
 • Jednosložková lepidla - nanášení injekční stříkačkou, lepené plochy se ihned spojí, po 1-2 hod. je možné slepenými díly pohybovat
 • Dvousložková lepidla - míchání v nádobce s katalyzátorem (3-5 %) pouze v takové množství, které se zpracuje do půl hod. Nádobku po rozmíchání nechat 10 min. odstát, aby bublinky vzniklé mícháním mohly vystoupit. Prostor dobře větrat, nekouřit a zabránit kontaktu lepidel s pokožkou. Lepené spoje definitivně vytvrdnou po několika dnech.
 • Leštění - je možné leštit na povrchu nebo na hranách, používat jenom doporučené leštící pasty a vosky. Vlastní leštění může probíhat buď ručně nebo strojově a je nutné zabránit vysokému tepelnému tření.
 • Čištění - zaprášené díly se myjí vodou, měkkou tkaninou nebo žínkou. Nikdy nestírat do sucha.
 • Montáž - Při montáži plochých desek dbejte na nutnou délkovou dilataci teplem a vlhkem, která se pohybuje okolo 3-5 mm na každý délkový metr (pružné svorné upevnění pomocí gumového těsnění.


PMMA desky splňují při správně zvolených rozměrech a správném způsobu montáže i nejvyšší požadavky na únosnost ( zátěžové grafy). Manuály pro stanovení únosnosti vůči zatížení klimatickými vlivy (sníh, vítr) jsou k dispozici u společnosti Rolizo.

 

 

 

 

PROFILY HLINÍK

Nabízíme Vám dodávky ať už standardních hliníkových profilů (např. L, U, jekl), také speciálních hliníkových profilů na ukončování a spojování polykarbonátových desek. Profily jsou standardně skladem v přírodním provedení, mohou však být na základě Vaší objednávky, eloxovány nebo opatřeny práškovou vypalovanou barvou (KOMAXIT). Profily můžete objednat i v různých délkách. Výrobní délky a hmotnosti jednotlivých profilů jsou uvedeny v ceníku.

 

 

 

 

 

PROFILY NEREZ

Nabízíme Vám dodávky ať už standardních nerezových profilů (např. L, jekl), také speciálních ohýbaných nerezových profilů na ukončování a spojování polykarbonátových desek (používáme na výrobu nerezových zastřešení bazénů, přístřešků, zimních zahrad). Nerezové profily můžete objednat i v různých délkách. Výrobní délky a hmotnosti jednotlivých profilů Vám sdělíme na vyžádání.

 

 

Copyright 2009 Rolizo s.r.o.. Vytvořeno v eline.cz.